Kategorie: Blog

Fotoobraz od Saal Digital

Fotoobraz od Saal DigitalPokud náhodou fotím s nějakým akt na zakázku, zpravidla to nekončí jen fotkami v elektronické podobě, ale třeba obrazem. Jako autor bych viděl velmi rád svá díla v co nejlepší kvalitě a proto mě i zaujala nabídka od saal-digital.cz na vyhotovení fotoobrazu zdarma výměnou za recenzi. A jaký je tedy výsledek?

Stahovat si další program jen tak na zkoušku se mi nechtělo a tak jsem tuto první objednávku zadával přes webové rozhraní. Snadné, příjemné, bez komplikací. Rozhodl jsem se zkusit své oblíbené vyhotovení - plátno (vybral jsem rozměr 40x60cm). Co mne velmi překvapilo byla dodací doba. Vzhledem k tomu, jak sami uvádějí, že zboží může být vyhotovováno na různých místech a že jsem objednávku zadával v neděli večer jsem čekal trochu delší dobu dodání. Ano zásilka dle popisu šla z Německa... ale byla u mě již ve středu ráno!

Takže po tomto první překvapení jsem se dal do rozbalování. Balení příjemné a bezpečné, žádné tuny bublinek či výplně. V balení byl i sáček se 4 kolíčky na dopínání plátna. I když barevně se výsledek liší od toho co vidím na monitoru při porovnání například s tabletem sedí. Zde by asi bylo nutná kalibrace u mě dle výstupu. Samotné použité plátno je na dotek velmi příjemné a působí kvalitně a odolně (zde by mne zajímalo, jak by dopadl crash-test například s půlročním vystavením přímému slunce). Kvalita tisku zdá se zcela bez chyb, barvy jsou plné a syté. Zde tedy obstáli na jedničku.

Ale proto, že jsem detailista zkoumal jsem obraz i blíže a úplně se mi nepozdává napnutí, celkem zřetelně se rýsuje vnitřní okraj rámu pod plátnem (viz detailní foto). Pro určitou korekci však slouží právě přibalené kolíčky.

Závěrem tedy konstatuji spokojenost. I když někoho asi odradí poněkud vyšší cena, tak ten koho ne za své peníze určitě dostane kvalitu a komfort bez komplikací.


Vydáno: 25.8.2016 20:13 | 
Přečteno: 1526x | 
Autor: Antonio
 | Hodnocení: