Kategorie: Blog

Nečekaný podzim

Nečekaný podzimVždycky se rád nechám příjemně překvapit, ale závěr tohoto focení byl naprostým překvapením.

Bylo to na konci října, když jsme s modelkou vyrazili do lesní krajiny, fotit v podzimním listí. Počasí ideální nebylo. Chyběly sluneční paprsky, díky kterým by bylo tepleji a žluto-hnědé podzimní listí by zářilo.

Modelku to však neodradilo a chlad jakoby nevnímala. Navíc od chvíle, kdy jsem ji požádal, aby kolem sebe rozhazovala listí, byla plná smíchu a téměř dětské radosti.


img


To největší překvapení však mělo teprve přijít. Po skoro hodině focení v listí, jsem žertem pronesl, zda by si nechtěla ještě vlézt do blízkého potůčku. K mému úžasu jej nejen okusila špičkou nohy, ale po chvíli focení na kameni si dokonce i lehla přímo do proudu.

img


Všechna čest! A už teď jsem zvědav, co nás ještě spolu čeká při letních foceních...


A jedna zajímavá novinka: v komentářích pod článkem máte možnost pokládat dotazy i přímo modelce.Vydáno: 5.2.2014 19:58 | 
Přečteno: 8155x | 
Autor: Antonio
 | Hodnocení:

Komentáře rss


, pokracovani? odpovědět
avatar
Nejak ty komentáře zlobi... Jen mne zajimalo, kdy se můžeme těšit na pokracovani nebo zda jiz modelka ztratila kuraz
icon odpověděl(a)
Antonio
Též zdravím :-) no na pokračování čekám sám... ale vypadá to zatím bledě, ne že by modelka ztratila kuráž, ale zatím nenašla volný čas (čeká ji v brzké době několik velkých životních změn 1 )
odpověděl(a)
avatar
Skoda,slečna docela zaujala...asi nema smysl ptat se jestli ma galerie i někde jinde (níž pise,ze fotila jen u vas). Presto diky za odpoved a snad ji brzy na nejake akční focení opet vylákáte :) PS:tu prvni galerii je možno prohlednout na jakem odkaze?
icon odpověděl(a)
Antonio
Fotografie z prvního focení nikde uveřejněny v současné době nejsou :-) bylo jen takové seznamovací focení :-)
odpověděl(a)
avatar
Takže třeba uveřejněna bude? :) :D Kde chodíte na nápady k focení? V některých galeriích jsem zachytil i fotky s více modely - liší se takové focení hodně?
icon odpověděl(a)
Antonio
Kde chodím na nápady? Těžko říct, bude to takové multifaktoriální. Někdy mám prostě oblíbená místa, jindy náhodně narazím ně nějaké co mne hned zaujme, někdy je to náhoda, co třeba ani původně nebyla v plánu...
Co se týče focení s více modely, v základu se neliší, jen je třeba pro mne výrazně náročnější už jen pro to, že musíte pozornost dělit mezi dva lidi.
, :) odpovědět
avatar
Pěkné :) a kdypak bude nějaké pokračování? Dotaz na fotografa i k ostatní galeriím na webu: propagujete svoje portfolio i na nějkých foto webech či bude nějaká výstava?
icon odpověděl(a)
Antonio
Dobrý den, pokračování zatím napevno domluvené není, ale určitě se počítá s nějakým(i) dalším společným focením v létě 1. Foto weby mne moc neoslovují, před pár lety jsem aktivně využíval fotopatracka.cz a fotoaparat.cz, v současné době občas něco postnu na 500px.com či Instagram. Co se týče neaktové tvorby, přispívám pravidelně na facebookovou stránku (www.facebook.com/fotoantonio ).
Poslední výstavu jsem měl 3 roky zpátky, od té doby jsem si nějak nenašel dostatečný čas a motivaci uspořádat nějakou další. Ve Šternberku plánuji vystavovat za 2 roky, ale pokud by se do té doby našla nějaká ochotná duše a pomohla organizací něčeho v Olomouci.... nebudu se bránit 1
, odmena odpovědět
avatar
dobry den asi mi neopovite,ale kolik si tak modelka za jednu takovou serii vydela a jak dlouho to tak trva nafotit? Diky.
icon odpověděl(a)
Antonio
Tak teď nevím jestli je to dotaz spíš na mě nebo na modelku, tak zatím odpovím za sebe - fotili jsme asi 1h a 10min. 1 Ovšem osobně bych k časové náročnosti počítal na straně modelky i cestu do Šternberka, společně pak cestu na místo focení a u fotografa zpracování fotografií.
Při své volné tvorbě modelkám žádné honoráře neposkytuji, buď to dělají proto, že samy chtějí a nebo bychom si prostě nerozuměli a na fotkách by to bylo poznat.
odpověděl(a)
Modelka J.
Dobrý den. Někdy není důležité brát za všechno peníze. Někdy je důležitější zážitek a nová zkušenost 10
, Zvědavá odpovědět
avatar
Zdravím a mám dotaz na modelku: Psala jsi tu, že šlo teprve o tvoje druhé focení (mimochodem fotky se mi moc líbí) - jak se ti podařilo překonat ten počáteční stud, nebo u tebe žádný nebyl? A pokud se můžu zeptat tak, jak dopadlo to první focení, tady jsem nic nenašla... Podobně bych se taky ráda zeptala i fotografa, na zkušenost s modelkou začátečnicí. Vím jsem zvědavá, ale taky mě to láká a moc si to zatím neumím představit. 1 9 Díky, mějte se a budu se těšit na další série, Pavla.
icon odpověděl(a)
Antonio
Tak co se týče mě a zkušeností s modelkou-začátečnicí... většina žen s kterými fotím se mnou fotí poprvé. A vždycky je to zajímavá zkušenost a jsem rád za důvěru, kterou mi takové modelky svěřují. Konkrétně tady u toho druhého focení už modelka svým přístupem naprosto uchvátila 1
odpověděl(a)
Modelka J.
Ahoj, stud určitě byl a nemalý, myslela jsem, že to na nádraží otočím a pojedu zpátky. Ale také mě hodně lákalo vyzkoušet něco nového a navíc jsem s sebou měla psychickou oporu v podobě partnera 1 První focení proběhlo v ateliéru a i když jsem byla na začátku hodně nervózní, tak i díky chování fotografa jsem se nakonec uvolnila. Jednu fotografii najdeš i v projektu zadek 1 Pokud tě focení láká, tak zvědavost určitě není na škodu. Taky jsem hledala informace a dojmy, kde se dalo a i Antonia před focením neustále bombardovala s dotazy 10 Snad trochu pomohlo, měj se. J.
PS: Antoniovi děkuji za komentář.
, Fotky odpovědět
avatar
Dobrý den, chtěl jsem se zeptat modelky. Jak jste spokojená s výsledkem focení? Ten potok, to byla velká oběť. Můžete prosím srovnat přístup pana mistra fotografie Antonio s přístupem jiných fotografů? Děkuji za odpovědi a hezký zbytek den. Mephisto
odpověděl(a)
Modelka J.
Dobrý den, vždy je co vylepšovat, ale s výsledkem jsem spokojená. Musím přiznat, že potok nebyla ani tak oběť jako velká provokace z mé strany 2 5 a potěšilo mne, že i na fotografovi, co už má hezkých pár focení za sebou, to zanechalo následky 1 10 Přístupy bych moc ráda srovnala, ale šlo o teprve moje druhé focení (a to u stejného fotografa). Snad odpovědi uspokojily a také přeji hezký zbytek dne (večera). J.
, :-O odpovědět
avatar
Jaká byla ta voda? Přežila to slečna ve zdraví?!
odpověděl(a)
Modelka J.
Voda byla kupodivu studená 1 ale v autě hned čekal ručník a deka... I když na rusalku s mokrými vlasy pak na nádraží lidé docela koukali, tak se mi následky naštěstí vyhnuly obloukem 5 1 ...asi mě ještě hřály příjemné pocity z focení...