Kategorie: Blog

Ohlednutí za rokem 2012

Ohlednutí za rokem 2012Je vždycky zajímavé ohlédnout se zpět za uplynulým rokem. Někdy i člověka samotného překvapí, co vše vlastně tento rok přinesl a kolik se toho událo.

S potěšením mohu říct, že se v průběhu roku uskutečnilo celkem 43 focení aktů a před objektivem se mi objevilo 23 nových tváří. Za tuto důvěru jsem vám, drahé dámy, neskonale vděčný, hodně to pro mne znamená a vážím si toho. Stejně tak bych chtěl poděkovat i všem těm, které se za mnou vracejí.

A jaký ten rok 2012 tedy byl? První polovina roku byla hodně ovlivněna úkoly spojenými s úspěšným ukončením vysokoškolských studií a tak bylo focení méně. Hned na úvod roku mne oslovil jeden citát od herečky Mae West a napadlo mne jej ztvárnit.


Citát

Zrodil se tak i nápad do budoucna na fotografie doprovázené textem dotvářejícím sdělení (můžete se podívat i na další z nápadů). V ateliéru jsem zůstal až do 4. dubna, kdy jsem konečně vyrazil poprvé ven.


Kartouzka    Kartouzka

Na začátku května bylo tak teplé počasí, že jsem poprvé vyrazil k vodě, sice ne jako fotograf, ale i tak se zde zrodil nápad na focení na písku. Ten se bohužel realizoval pouze částečně až v srpnu. Zkušební snímky jsem na něj udělal s kamarádkou v plavkách a tak nápad nadále zůstává v "archivu" 1.

Na závěr školního roku jsem zavítal i na zříceninu hradu, bohužel právě to byl velice nevhodně zvolený termín, protože v těsné blízkosti zrovna probíhala akce pro děti. Vznikla tedy pouze tato fotografie.


Zřícenina - Brníčko

Druhá polovina roku byla pozitivně ovlivněna mým úspěšným zahájením nezaměstnaneckého poměru a hned bylo času na fotografování požehnaně. Nutno však podotknout, že devět focení se uskutečnilo až v posledním týdnu letních prázdnin. Celkově byly prázdniny dle očekávání nejvíce plodným obdobím. Většina focení se odehrávala ve vodě, kterou mám moc rád a která vždy uvolní a oživí atmosféru. Výborně se povedl i výjezd v 5h ráno, kdy na vodní hladině byla krásná mlžná pokrývka.


Víla v ranní mlze

Oproti tomu k vodopádu jsem se vydal pouze jednou a vzhledem k loňskému suchému létu další plánované návštěvy vynechal, snad na tom letošek bude lépe.


U vodopádu

Zajímavým nápadem jedné z modelek bylo přání nafotit snímky s železniční tematikou. Využil jsem tedy jednoho většího vesnického nádraží. Osobně jsem byl nejvíce nadšen z fotografie s projíždějícím vlakem v pozadí, který navíc krásně rozevlál modelčiny vlasy. Škoda jen, že na každý vlak je potřeba si nějakou dobu posečkat.


Čekání na vlak    Na peróně

Na závěr prázdnin za mnou zavítala i má "nejvěrnější" modelka (stalo se již takovým pravidlem, že mne pravidelně jednou za rok v létě navštíví).


Ve vodě    Ve vodě

Úspěšnou a bohatou venkovní sezónu jsem nakonec zakončil posledním focením v polovině září - vílím focením v lese.


Lesní víla    Lesní víla

Jak se však ukázalo, mimo ateliér jsem se i při nižších venkovních teplotách dostal oproti očekávání ještě jednou na konci října, a vznikla z toho tato krásná fotografie.


Ve starém zámku

Zbylá část roku pak patřila opět ateliérové tvorbě. Objevil se sice i nápad na fotografie v ulicích nočního města, ale pro nízké teploty se zařadil mezi těch několik v archivu na další rok. Poslední focení roku se tedy odehrálo 27.12. a dva výsledné akty jste již mohli zhlédnout v mém portfoliu.


Ateliér

Uplynulý rok rozhodně hodnotím jako velmi úspěšný. Jak jsem začal, tak bych i rád skončil, a to velkým poděkováním všem těm, které mi byly modelkami a inspirací v roce 2012. Bez vás by to opravdu nešlo a za každou z vás jsem moc rád.

Pokud byste se i některá z vás, co tento článek čtete chtěla zapojit do mé fotografické tvorby, určitě mi napište. Potěší i jakákoli zpětná vazba, reakce či dotaz formou komentáře.

Vydáno: 4.1.2013 15:30 | 
Přečteno: 6323x | 
Autor: Antonio
 | Hodnocení: